Održana "4. Dabrova trka"

Prva trka ove sezone, prvenstvo Srbije u kros duatlonu, održano je 01. aprila 2023. godine po izuzetno lošim vremenskim uslovima u rezervatu prirode „Zasavica“ kod Sremske Mitrovice.

Kiša, vetar, hladno vreme i blato nisu sprečili Lanu Gavrilović i Ajredina Ajetija da osvoje titule u apsolutnoj konkurenciji.

Lana Gavrilović, mlađa seniorka, prva je prošla kroz cilj i osvojila titulu nakon što je prešla stazu od 3 km trčanja, 10 km vožnje bicikla i još 2 km trčanja za 01:03:35. Vicešampionka države, juniorka Iva Pavlović iz KES Kragujevac, zabeležila je rezultat 01:06:58, dok je Valentina Vuković, mlađa seniorka i članica TK "Sava", bila treća sa vremenom 01:19:16.

U muškoj konkurenciji, titula je otišla u ruke domaćina Ajredina Ajetija, koji je trijumfovao rezultatom 01:03:07. Srebro je pripalo Luki Gligoriću, junioru Triatlon kluba "Tamiš" iz Pančeva, dok je Đerđ Borši iz novosadskog TK Dinamik osvojio bronzu. Sve pohvale idu i sportistima u mlađim kategorijama koji su uspešno završili trku: kadetima (2 km – 4 km – 1 km) i  pionirima (1 km – 2 km – 0,5 km). Zahvaljujemo se na odličnoj organizacij Triatlon klubu "Sava" i Plivačkom klubu "Sremska Mitrovica"